Üretim

Çalışmak için modern bir kereste fabrikası üretimi için, personel ve ekipman hem de zaman test standı önemlidir . Fiskarheden anda testere teknoloji ve hızlı bir şekilde bize müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için üretim ayarlamak için sağlayan bir kuruluştur .

Keresteden biçilmiş ahşap, kısa sürüm

Günlük sıralama istasyonunda , ahşap kalitesi bağımsız Derneği ( VMF ) Ölçmeİsveç Timber çalışanları tarafından değerlendirilir . Değerlendirme günlük üst çapına dayanır . Bu günlük değerini kurulan bu ölçümünden ve orman sahiplerinin ödeme belirlenir .

İlk testere besleme , günlük nedenle desen gördüm bir dizi , bir sözde karakol karşı ilk testere doğru yerleştirilmiş olabilir , boyut , çarpıklık ve yuvarlaklık bir görünüm elde etmek için üç boyutlu ölçüm çerçevesinde ölçülür . Dört farklı karakolları plakalar içine günlükleri açmak için bekleyin. Bark ve yuvarlaklık azalır ve farklı bölümlerde bant testereler günlük temel verim kadar kesilir .

Ana verim kalitesi ile sıralanır önce baharatsız kurulu sıralama olarak, biçilmiş ahşap , boyut göre sıralanır. Bu aşamadaahşap kurutma için yatay etiketleri ile plakalar her katmanı arasında dizilir . Ahşap bir fırın odası ya da ilerleyen bir fırın ya da kurutulur. Toplam fiskarheden az 41 fırın vardır . Nem içeriği % 8 ve% 20 ve fırınlama işlemi sürekli olarak daha da kurutma programları geliştirmek için değerlendirilir arasında çeşitlendirilebilir.

Derecelendirme teslim önce odun için son durağı. Burada her şey müşterinin gereksinimlerine uygun olarak kalite ve boyutuna göre ayrı ayrı sıralanır .

Fiskarheden kendi ahşap ambalaj için Kanada Pellikowrapper çözümü kullanarak Avrupa'daki tek kereste fabrikası bulunmaktadır. Her paketpaketi içeriği danışmanlık tam özellikleri ve kimlik numarası ile birlikte verilir .

Fiskarheden yapılmış en teslimatlar doğrudan müşteri ya da dünyaya sevk edilmeden önce bir liman ya , kamyon tarafından yapılır . En sık kullanılan portmalların nihai hedefe bağlı olarak , Gävle , Söderhamn , Iggesund , Karlstad ve Kristinehamn vardır